Najczęściej zadawane pytania
Odp.: Moc przyłączeniowa zależy od wielkości zbiornika (średnicy, wysokości), strefy klimatycznej oraz typu, rodzaju i grubości izolacji termicznej. Dla zbiorników zlokalizowanych w IV strefie klimatycznej, izolowanych termicznie płytami XPS gr. 40mm (płaszcz) oraz płytą warstwową gr. 40mm (dach), moc przyłączeniową wygeneruje „Konfigurator doborowy zbiorników stalowych”.
Odp.: Dla zobrazowania stanu pracy zbiornika, moduł synoptyczny wyposażono w dwukolorowe diody:
a. kontrola poziomów (POZIOM PRZELEW, POZIOM MAKSIMUM, POZIOM NISKI, BRAK WODY):
- stan prawidłowy świeci się dioda zielona,
- stan alarmowy świeci się dioda czerwona.
b. kontrola temperatury wody (AWARIA UKŁADU GRZEWCZEGO TEMP. 10C):
- temperatura powyżej 1oC świeci się dioda zielona,
- temperatura poniżej 1oC świeci się dioda czerwona.
c. kontrola pracy grzałek (PRACA GRZAŁKI G1, PRACA GRZAŁKI G2):
- grzałka w stanie czuwania brak podświetlenia,
- grzałka w trybie pracy świeci się dioda zielona,
d. zabezpieczenie grzałek (ZASILANIE):
- bezpiecznik grzałek w pozycji ON świeci się dioda zielona,
- bezpiecznik grzałek w pozycji OFF świeci się dioda czerwona.
Odp. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 w sprawie Ochrony Przeciwpożarowej Budynków, urządzenia zainstalowane na instalacji p.poż – wymagają minimum corocznego wykonania przeglądów.
Odp. W zależności od przyjętego standardu wykonania zbiornika:
NFPA 25, FM Approvals – min co 5lat,
PN-EN 12845 – min. co 10lat.
Uwaga: Czyszczenie zbiorników zwykle wymaga ich opróżnienia, ale w celu oszczędzania wody dopuszcza się alternatywne rozwiązania (takie jak na przykład: inspekcje z wykorzystaniem drona podwodnego typu ROV lub prace nurkowe).
Odp. Przebarwienia, są zjawiskiem typowym dla powłok antykorozyjnych wykorzystujących technologię cynkowania ogniowego. W perspektywie od kilu do kilkunastu miesięcy, wpływ warunków atmosferycznych (opady/promieniowanie UV) oraz proces zamykania się por cynku, spowoduje pokrycie się świeżej powłoki patyną.
Proces patynowania doprowadza do oczyszczenia i ujednolicenia powierzchni płaszcza zbiornika. Przebarwienia nie wpływają na żywotność zabezpieczenia antykorozyjnego zbiornika o ile nie doszło do wystąpienia zaawansowanej „białej korozji”. W przypadku wymogu homogeniczności powierzchni, cynkowanie ogniowe można połączyć z systemami jednorodnymi optycznie, takimi jak malowanie proszkowe lub hydrodynamiczne.